Zdjęcia zachowują wspomnienia chwil, które dawno minęły. Nasze podróże, zabawy, radości i smutki – dokumentujemy je na fotografiach, których z czasem mamy bardzo dużo. Porządkujemy je w specjalnych albumach.

Jeszcze kilka lat temu królowała fotografia wszędzie analogowa. Kupowało się filmy do aparatów fotograficznych, robiło się zdjęcia, które później trzeba było wywołać u fotografa. Otrzymywaliśmy plik odbitek papierowych i negatyw do powielania kolejnych odbitek. Odbitki można było posegregować i włożyć w specjalnie przygotowane do tego celu albumy z foliowymi przegródkami lub wkleić samodzielnie do książek fotograficznych i w ten sposób zachować zdjęcia, segregując je według jakiejś ustalonej kolejności. Jeśli ktoś lubił robić zdjęcia, albumów fotograficznych w domu miał bardzo dużo. Ktoś powie, to stara zapomniana metoda.

Teraz króluje fotografia cyfrowa. Każdy może być fotografem, wystarczy za kilkaset złotych kupić aparat cyfrowy, a jeśli kogoś nie stać na aparat, to zdjęcia może wykonać telefonem komórkowym. Aby nie zajmowały pamięci urządzeń, kopiuje się je samodzielnie do komputera za pomocą złącza USB i tutaj – niektórzy poddają je obróbce na specjalnych programach, inni tylko i wyłącznie segregują i wkładają w odpowiednie foldery. Obecnie, najczęściej naszym albumem fotograficznym jest pamięć komputera. Aby nie przepełniać jego pamięci, zdjęcia można skopiować na płyty CD

Brak komentarzy »

No comments yet.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URL

Leave a comment

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.